Menu

BRZEZIŃSKA - PIĄTEK BOŻENA

ur. 26.04.1953 - zm. 29.07.2009

Urodziła się 26 kwietnia 1953 roku w Stalowej Woli. Była absolwentką Liceum im. KEN w Stalowej Woli a następnie Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po ukończeniu studiów i odbyciu aplikacji prokuratorskiej rozpoczęła pracę w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli z siedzibą w Nisku. 10 listopada 1976 roku została mianowana aplikantem Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, a 1 lutego 1978 roku asesorem.Następnie 1 marca 1979 roku została mianowana podprokuratorem a 1 sierpnia 1982 roku wiceprokuratorem.

W prokuraturze pracowała do 31 lipca 1986 roku. Odeszła i rozpoczęła pracę w pomocy społecznej. Przez ostatnie 16 lat życia kierowała jako dyrektor Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Za czasów Jej kierowania powstało pięć ośrodków wsparcia: warsztat terapii zajęciowej, świetlica socjoterapeutyczna  dla dzieci, dwa środowiskowe domy samopomocy, dzienny dom pobytu, klub integracji społecznej, klub trzeźwego życia.

W ostatnich latach  była Członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Stalowej Woli. Za pracę na rzecz Miasta w marcu 2008 roku została uhonorowana przez Radę Miejską w Stalowej Woli tytułem Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola.

Posiadała odznaczenia:

  • Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Niewidomych
  • Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Emerytów i Rencistów
  • Odznakę Honorową PCK III stopnia,
  • Odznakę za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych

Zmarła w Stalowej Woli 29 lipca 2009 roku.


Lokalizacja grobu: XXII / M / 15