Menu

BRZEZIŃSKA ALICJA MARIA

ur. 12.12.1923 - zm. 09.02.2005

Alicja Maria Brzezińska zd. Serwońska urodziła się 12 grudnia 1923 roku w Nowym Sączu. W czasie wojny była więziona w Nowym Sączu przez Niemców jako więzień polityczny a następnie do 3 marca 1944 roku więziona w obozach koncentracyjnych Szebnie k/Jasła i w Płaszowie. Po wojnie wstąpiła na Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom lekarza uzyskała 18 stycznia 1952 roku.

Pierwszą pracę zawodową rozpoczęła w Ośrodku Zdrowia w Rudniku n/Sanem a następnie w Przychodni Zdrowia w Nisku. Od stycznia 1953 roku została przyjęta do pracy w Miejskiej Przychodni Zdrowia w Stalowej Woli w charakterze lekarza ogólnego. W lutym 1953 roku została asystentem na oddziale wewnętrznym Szpitala Miejskiego w Stalowej Woli. Również w 1953 roku pracowała w Zakładowej Przychodni Zdrowia  przy Hucie Stalowa Wola.

Od 1957 roku była kierownikiem tej przychodni. Do emerytury pracowała na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli przez wiele lat jako zastępca ordynatora a następnie jako ordynator. Posiadała drugi stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych i medycyny przemysłowej. Posiadała liczne odznaczenia państwowe i resortowe. Była członkiem wielu towarzystw lekarskich.

Posiadała tytuły:

  • Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola
  • Zasłużony dla Województwa Tarnobrzeskiego
  • Zasłużony dla Województwa Rzeszowskiego

Zmarła w Stalowej Woli 9 lutego 2005 roku.


Lokalizacja grobu: VII / K / 6