Menu

PELC JÓZEF

ur. 21.11.1935 - zm. 20.11.2020

20 listopada, dzień przed swoimi 85. urodzinami, zmarł dr Józef Pelc, powszechnie znany stalowowolski lekarz. Całą karierę lekarską związał ze Stalową Wola. Był jednym z pierwszych lekarzy, którzy podjęli pracę w nowo otwartym szpitalu w Stalowej Woli w latach 50. zeszłego wieku. Był specjalistą od chirurgii ortopedyczno-urazowej.

Przez dwadzieścia lat był dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli, a więc również szpitala miejskiego. Był to duży zakład pracy zatrudniający 1200 osób.

Tak o doktorze Pelcu, dyrektorze szpitala, mówił powszechnie znany lekarz w Stalowej Woli, dr Kazimierz Wojas: wyważony w decyzjach, dbający o personel medyczny, administracyjny i pomocniczy, troskliwy gospodarz o każdy zakątek zakładu służby zdrowia, a szczególnie szpital.

Dr Józef Pelc w trudnych czasach kryzysu gospodarczego w Polsce doprowadził do rozbudowy stalowowolskiego szpitala. W 1989 roku za jego dyrektury oddano do użytku nowy pawilon szpitalny na ponad trzysta łóżek. Ponadto rozbudował w stalowowolskim szpitalu oddział dermatologiczny znajdujący się w osobnym budynku. Był amatorem stalowowolskiego sportu.


Lokalizacja grobu: Z / A / 17