Menu

Lokalizacja grobu: VII / F3 / 22


CISZKIEWICZ EDWARD

ur. 29.12.1928    -    zm. 10.01.1991

SMOLAREK JAN

ur. 21.06.1904    -    zm. 19.11.1992

CISZKIEWICZ JANINA

ur. 10.04.1927    -    zm. 18.11.2012

CISZKIEWICZ EDWARD

Urodził się w Mściowie - obecnie dzielnicy Sandomierza. W 1947 roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, które ukończył w 1952 roku. Z dyplomem lekarza i nakazem pracy rozpoczął wykonywanie swojego zawodu w Stalowej Woli. Pracował, jak w tym czasie wielu lekarzy, w lecznictwie otwartym i Szpitalu Miejskim specjalizując się w zakresie ginekologii i położnictwa. Specjalizację II-stopnia w tej dziedzinie uzyskał w 1963r. Ponad to był kierownikiem poradni K, okresowo zastępcą ordynatora oddziału, a nawet brygad S.P. w Bieszczadach.

Był aktywnym działaczem związkowym w Związku Zawodowym Pracowników Służby Zdrowia, gdzie pełnił odpowiedzialne stanowiska: członka zarządu, a następnie Przewodniczącego. Za swoją pracę zawodową i społeczną dla środowiska był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany: między innymi Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą i Srebrną Odznaką Związkową, odznaką „Za wzorową Pracę w Służbie Zdrowia" i wieloma innymi wyróżnieniami.

Zmarł po wyczerpującej chorobie, w 1991 roku, o wiele za wcześnie.


CISZKIEWICZ JANINA

Janina Ciszkiewicz, wieloletnia nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN i Liceum Medycznym w Stalowej Woli. Urodziła się w 1927r. w miejscowości Ecouche we Francji, gdzie jej rodzice wyjechali do pracy. Przed wojną rodzina wróciła do Polski, zamieszkała w Nadbrzeziu k. Sandomierza. W czasie okupacji Janina kontynuowała rozpoczętą przed wojną edukację na tajnych kompletach. W 1947r. w Sandomierzu zdała maturę. W latach 1947-1952 studiowała chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, jednocześnie skończyła szkołę pielęgniarską, aby móc dorabiać podczas studiów.

Jako magister chemii z nakazu pracy, skierowana została do Huty Stalowa Wola. W latach 1952-1958 pracowała w laboratorium chemicznym HSW. Jej marzeniem była jednak praca w szkole. Ziściło się ono w 1962r., kiedy to podjęła prace w liceum ogólnokształcącym w Stalowej Woli. Pracowała też równolegle w liceum medycznym, pełniła również funkcję starszego wizytatora, metodyka chemii.

W LO zapoczątkowała przedmiotowy ruch olimpijski, przygotowując swych uczniów do startu w olimpiadach chemicznych, gdzie odnosili znaczące sukcesy. Za swoją pracę zawodową była wielokrotnie nagradzana przez władze oświatowe. Na emeryturę przeszła w 1987r. Janina Ciszkiewicz zapisała się w dziejach stalowowolskiego LO im. KEN nie tylko jako znakomity pedagog, który z pasją przekazywał tajniki chemii w kolejnym pokoleniom młodzieży.

We wspomnieniach pozostanie też jej niezwykły urok i ogromna kultura osobista, które znajdywały Jej powszechną sympatię, uznanie i zaufanie. Z pogodą ducha szła przez życie, była wzorem szlachetnego, dobrego człowieka. Zmarła 18 listopada 2012 w Krakowie.


 
 * Pola obowiązkowe.
** Zapalenie wirtualnego znicza oznacza akceptację Regulaminu.
1 Wpis pojawi się po akceptacji przez moderatora.lokatorka
19.10.2015, 18:44
dla p.Janiny